Herecké obsazení seriálu Cukrárna

Iva Janžurová

Role: Bláža Kohoutová

Iva Janžurová - Bláža Kohoutová

Věk: 69
Datum narození: 19.5.1941
Znamení: býk

Charakteritika postavy Bláže Kohoutové: Dokud se všichni lidé neodstěhují do Ameriky, vždy jich tu zůstane dost, aby se měla o koho starat, pomáhat a vítězit nad samotou.

Iva Janžurová je česká herečka. Velkou popularitu jí přinesly desítky televizních rolí v televizních filmech a seriálech (Eliška a její rod, Sňatky z rozumu, Nemocnice na kraji města, Arabela, Cukrárna, Dárek atd.)... více o herečce Ivě Janžurové.

Jana Štěpánková

Role: Olga Daňková

Jana Štěpánková - Olga Daňková

Věk: 76
Datum narození: 6.9.1934
Znamení: panna

Charakteritika postavy Olgy Daňkové: Umí se smát, žertovat a jejím heslem by mohlo být – nebát se a nakrást. Nevede ji k tomu rozmar, ale celoživotní křivda.

Jana Štěpánková je přední česká herečka, dcera herce Zdeňka Štěpánka, po matce též pravnučka českého básníka Vítězslava Hálka, po otci též sestra herců Petra Štěpánka a Martina Štěpánka.

Do povědomí diváků vešla hlavně díky roli starší dcery Pavly ve velmi úspěšném seriálu TAKOVÁ NORMÁLNÍ RODINKA. Šest let poté přišla její další velká seriálová role v NEMOCNICI NA KRAJI MĚSTA... více o herečce Janě Štěpánkové.

Naďa Konvalinková

Role: Dana

Naďa Konvalinková - Dana

Věk: 59
Datum narození: 18.4.1951
Znamení: beran

Charakteritika postavy Dany: Žila spokojený život stárnoucí ženy, dokud jí kamarádky neukázaly vodu, ve které se topí.

Naďa Konvalinková je česká herečka. Po absolutoriu pražské DAMU působila nejprve v Divadle J. K. Tyla v Plzni, poté přešla do Měststkých divadel pražských.

Od roku 1980 až do roku 2005 byla provdána za herce Oldřicha Kaisera. Naďa Konvalinková se ráda stylizuje do role věčně dobře a přívětivě naladěné ženy, plné optimismu a životní pohody.... více o herečce Nadě Konvalinkové.

Veronika Žilková

Role: Radka Sladká

Veronika Žilková - Radka Sladká

Věk: 49
Datum narození: 16.10.1961
Znamení: váhy

Charakteritika postavy Radky Sladké: I když je majitelkou cukrárny, není z cukru. Je-li potřeba, má po ruce i pověstný bič.

Veronika Žilková, provdaná Veronika Stropnická je česká herečka, dcera českého hudebníka a hudebního pedagoga pana profesora Václava Žilky, držitelka ocenění Český lev za vedlejší roli v českém filmu Zapomenuté světlo z roku 1996... více o herečce Veronice Žilkové.

Jan Hrušínský

Role: František Sladký

Jan Hrušínský - František Sladký

Věk: 55
Datum narození: 9.6.1955
Znamení: blíženci

Charakteritika postavy Františka Sladkého: ---.

Narodil se jako mladší syn vynikajícího českého herce Rudolfa Hrušínského. Na jevišti stál poprvé v 5 letech a už od té doby bylo jasné, že půjde ve stopách svého otce.

Jeho filmový debut se odehrál v roce 1970 po boku svého otce ve filmech PŘÍPAD MAURICIUS a LÍTOST.Začátkem 21. století se jeho účinkování ve filmu omezuje prakticky jen na TV inscenace a filmy... více o hereci Janu Hrušínském.

Luba Skořepová

Role: trafikantka Plecitá

Luba Skořepová - trafikantka Plecitá

Věk: 87
Datum narození: 21.9.1923
Znamení: panna

Charakteritika postavy trafikantky Plecité: ---.

Luba Skořepová, vlastním jménem Libuše Skořepová je česká herečka, spisovatelka, autorka divadelní hry, dlouholetá členka činohry Národního divadla v Praze. Jejím prvním manželem byl herec Josef Pehr... více o herečce Lubě Skořepové.

Jitka Čvančarová

Role: Vanilková

Jitka Čvančarová - Vanilková

Věk: 32
Datum narození: 23.3.1978
Znamení: beran

Charakteritika postavy Vanilkové: ---.

Česká herečka Jitka Čvančarová vystudovala obor muzikálové herectví na brněnské JAMU. Poprvé stála před kamerou ve dvanácti letech v komedii Zdenka Sirového Černí baroni (1992). Antonín Moskalyk ji pak dal šanci v televizním seriálu z prostředí brněnské pátračky Četnické humoresky (2000)... více o herečce Jitce Čvančarové.